Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Viiruse leviku tõkestamiseks on alates 17.03 taastatud piirikontroll, piiratud on Schengeni sise- ja välispiiri ületamist. Eestisse sisenemise võimaluste kohta loe Politsei ja piirivalveameti veebilehelt.

Palume välisriikides viibivatel Eesti elanikel, kes soovivad koju naasta, teha seda viivitamatult. 

Loe täpsemalt koroonaviirusega seonduvatest piirangutest ning uuri korduma kippuvaid küsimusi Välisministeeriumi veebilehelt.

Me hoolime Sinu ja kõigi teiste tervisest. Seetõttu palub saatkond koroonaviiruse ja gripi leviku tõkestamiseks tõsiselt kaaluda saatkonda tuleku vajadust. Aitäh mõistva suhtumise eest!

Lähemalt

BALTI KETT 30 / MRP 80

23.08.2019 00:00

23. augustil 2019. aastal möödub 30 aastat päevast, mil enam kui miljon Balti riikide elanikku ühendasid käed, et juhtida tähelepanu Balti riikide vabaduspüüdlustele. Seni ühe silmapaistvaima rahumeelse poliitilise massimeeleavaldusena moodustati 23. augustil 1989 inimkett, mis kulges 675,5 kilomeetri pikkusena Tallinnast läbi Riia Vilniusesse. Meeleavaldus oli ajastatud Molotovi-Ribbentropi pakti allakirjutamise 50. aastapäevale. Balti kett oli üks lüli Ida-Euroopa vabanemise loos ja on senini üks ajaloo silmapaistvamaid näiteid vägivallatust protestist.

23.08.2019 00:00